Як новомиргородські театрали підкорили столичну сцену…
11 травня 2017

6-7 травня у столиці  відбувся Перший фестиваль українського аматорського театру «День театру», у якому взяли участь 42 театра з 16 міст України.

Разом з відомими акторами та театральними діячами  глядачі насолоджувались виставами та оцінювали майстерність юних та дорослих аматорів в онлайн режимі та безпосередньо у театрах. 47 вистав йшли одразу на чотирьох сценах: у ТЮГу «На Липках», двох сценах «Молодого театру» та в «Золотих воротах». У складі журі: Віталій Малахов, Віктор Гирич, Андрій Білоус, Ірма Вітковська, Ольга Семьошкіна, Алла Рубіна та інші поважні і знамениті діячі культури та мистецтва.

Фестиваль проводився за сприяння Національної спілки театральних діячів України; київських академічних театрів: «Театру на Подолі», «Молодого театру», ТЮГу «На Липках» та театру «Золоті ворота»; Державного музею театрального,музичного та кіномистецтва України і робочої групи в Україні Європейської театральної конвенції.

Гідно представили театральний Новомиргород та, буквально, підкорили столичну сцену наші аматори – учасники театру “Златопілля”, який нещодавно отримав почесне звання народний. Організаційні питання щодо участі у фестивалі були успішно вирішені за сприяння міського голови Ігора Забажана та за фінансової підтримки ТОВ ВКФ "Велта".  Для дебюту наші аматори обрали патріотичну п'єсу Олени Покладюк –“Чужина”.

Виступ “Златопілля” був високо оцінений членами журі та заслужив багато позитивних відгуків серед театральних критиків. Ось, як описує емоції всього колективу  директор міського будинку культури, учасник театру -  Людмила Третяк, на своїй сторінці у Facebook.

“ Ну ось...Перший фестиваль Українського Аматорського Театру відбувся!.. І відбувся за нашої участі. Сказати, що ми в захваті від цього - не сказати нічого...Відбувся не просто наш виступ, наш дебют на професійній сцені Молодого театру, а становлення, ствердження театру "Златопілля" як справжнього народного...Нас побачили і почули все, що ми хотіли донести. Голова гільдії драматургів України та театральний критик Ярослав Верещак порівняв нашого режисера Олену Покладюк з Кропивницьким сучасності, а гру акторів назвав професійною та правдивою. П'єса О.Покладюк "Чужина" вразила членів жюрі своєю актуальністю. (В залі плакали!) МИ СПОДОБАЛИСЬ! НАС ПОЛЮБИЛИ! НАС НАГОРОДИЛИ!
 Дякуємо столиці, не прощаємось, а кажемо їй - ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ...і йдемо далі своїм творчим шляхом до інших цікавих, захоплюючих вершин…”

Ярослав Верещак, на знак  поваги, подарував колективу “Златопілля” книгу, де виступив впорядником, – антологію української жіночої драматургії “Мотанка”, з власним автографом.

Перебуваючи у Києві  новомиргородці відвідали Алею Небесної Сотні та побували у фанзоні Євробачення.

Театр є базовою складовою духовної цивілізації людства, а театральне аматорство – одне з найпоширеніших видів мистецького аматорства: до Міжнародної асоціації аматорських театрів (AITA/IATA ) входить більше мільйона аматорських колективів з 80 країн. Український аматорський театр є особливим національно-культурним феноменом, з яким пов’язана діяльність багатьох видатних українських культурних діячів, зокрема: Г. Квітки-Основ’яненка, І. Котляревського, М. Щепкіна, М. Гоголя, М. Старицького, М. Заньковецької, М. Лисенка, В. Антоновича, М. Драгоманова, Г. Хоткевича, І. Франка, І. Трембицького, Леся Курбаса та інших митців.

Успіх наших театралів,  той новий поштовх, що отримала сфера культури та дозвілля  за міського голови Ігора Забажана, доводить, що Новомиргород має твердий намір  досягти європейського рівня не тільки у соціально – економічному, а й у культурному розвиткові.