День Перемоги у Новомиргороді відзначили у атмосфері єднання та примирення. А п'ять безіменних солдат стали відомими.
10 травня 2017

8 травня, біля братської могили у північній частині Новомиргорода відбувся мітинг - реквієм присвячений Дню пам'яті та примирення. Один з традиційних, запланованих міською владою заходів 72–ї річниці  найтрагічнішої сторінки історії українського народу, на цей раз ознаменувався видатною подією.

Табличку на пам'ятному знакові цього року міська рада оновила. За результатом пошукових робіт, ініційованих рідними одного із загиблих воїнів, що був похований у братській могилі безіменним, його, та  прізвище  ще чотирьох героїв додано до загального списку. Крім того, на підставі архівних довідок внесено виправлення у прізвища інших захисників, що були написані з помилками.

Цього ж дня міський голова Ігор Забажан особисто вручав ветеранам та учасникам війни, що проживають на території ради, святкові продуктові набори.

Незважаючи на поважний вік, ветерани жваво цікавляться новинами суспільного життя громади та планами міського голови. Тож безпосереднє та щире спілкування з головною посадовою особою міста виходило за рамки святкового – домовились підтримувати  контакти і надалі.

9 травня, вранці, на центральній площі міста зібрались громадяни, представники влади та молодь, щоб  вклонитись   подвигу героїв  – українських солдат, які віддали життя за Батьківщину, визволили рідну землю і всю Європу від нацистського режиму.

Міський голова Ігор Забажан пройшов в  урочистій громадській ході до Вічного вогню біля стели “Батьківщина – мати”. Жителі та гості міста, біля  меморіального комплексу  вшанували пам'ять воїнів-визволителів покладенням квітів, вінків та хвилиною мовчання.

Після вітального слова міського голови, виступів представників влади та творчої молоді, біля вічнoгo вoгню, в світлу памʻять прo всіх загиблих в страшні часи війни  звершили заупoкійне богослужіння священики міських церков.

Урочистості перемістились до сіл Бирзулове та Лікареве, що входять до Новомиргородської міської ради.  Разом з депутатом міської ради Поповенком Володимиром Володимировичем, керівником місцевого агроформування – Крикотненком Василем Борисовичем, Ігор Забажан взяв участь у  мітингах біля братських могил.

Спільно з мешканцями села Бирзулове  поклав квіти до могили воїна – інтернаціоналіста Смаглюкова Юрія Петровича,  що загинув у Афганістані.

Місцеві жителі, традиційно вшановують  воїна - афганця 9 травня, так як його день народження співпадає з датою закінчення війни.

Вечірня програма передбачала концерт  колективів та солістів міського будинку культури, танцювальні номери від місцевого клубу танців “Тріумф – Денс” та традиційну “солдатську” кашу.

Серед найменших учасників гулянь популярністтю користувались послуги по прокату електромобілів.

А дорослі позмагались у “Караоке”, де найкращий виконавець фронтових пісень отримав цінний приз.

Малята, що дочекались присмерків, мали можливість разом з міським головою запалити  цифру дев'ять – флешмоб організований ведучими концерту  об'єднав у символічне коло єднання та примирення  усіх новомиргородців.