Ігор Забажан: турбуватись про рівень освіти у майбутній Новомиргородській об’єднаній громаді потрібно вже сьогодні.
28 квітня 2017

Новомиргород не раз у своїй історії ставав  батьківщиною видатних педагогів. У долю міста тісно вплетена, вже вікова  освітянська традиція, сформована історично відомими закладами та особистостями. Громада береже і цінує це надбання. У місті є вулиці, що  названі  іменами  земляків,  життєвий шлях  яких був відданий обов'язку нести людям знання.

Серед таких – Микола Миколайович Левшин (1950 – 2015 рр.). Народився у Новомиргороді, у сім'ї вчителів та на  професійній ниві педагога досяг високих звань.

Микола Миколайович  – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу педагогіки і психології вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України, професор кафедри педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. За наслідками опитування тижневика «Освіта» входив до числа кращих освітян держави (2003, 2009, 2010, 2011, 2012 рр.). Лауреат премії Національної Академії педагогічних наук України за кращий підручник, дипломант багатьох виставок. Лауреат Почесної відзнаки «Твоє місто гордиться тобою». Справжній патріот своєї малої батьківщини, М.М.Левшин передчасно пішов з життя у 2015 році.Похований У Новомиргороді. Іменем династії Левшиних названо колишню вулицю Свердлова, на якій є будинок, де проживала родина.

Делегацію Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова, на чолі з ректором, академіком НАПН України,членом – корреспондентом НАН України, Віктором Петровичем Андрущенко, у стінах Златопільської гімназії, 28 квітня приймав міський голова Ігор Валерійович Забажан.

Протокол візиту передбачав перебування   у Новомиргороді, протягом якого представники університету ознайомились  з презентацією  дослідження біографії та наукового спадку М.М.Левшина, проведеним вихованцями Златопільської гімназії, відвідали місце поховання  свого колеги та будинок його батьків на вулиці, що названа іменем родини Левшиних.

У Златопільській гімназії В.П. Андрущенко та міський голова І.В.Забажан  змістовно поспілкувались  з педагогічним активом району та міста -  директорами загальноосвітніх закладів та керівництвом відділу освіти, молоді та спорту, вручили ювілейні відзнаки університету кращим педагогам міста.

Під час розмови було обговорено необхідність впровадження нових наукових досягнень у процес навчання, перспективу розвитку шкіл міста у розрізі реформи децентралізації та інші актуальні для освітян теми.

За ініціативою міського голови Ігора Забажана, за результатами зустрічі було підписано тристоронню Угоду про співпрацю між університетом, Новомиргородською міською радою та відділом освіти, молоді та спорту. У документі усі сторони задекларували наміри спільно розбудовувати систему освіти міста, застосовуючи сучасні досягнення педагогічної науки.

Міський голова переконаний, що Угода з провідним педагогічним вишем України є далекоглядним кроком у плані розвитку якісної освіти  майбутньої Новомиргородської об'єднаної громади.

“Хто вкладає в освіту, той вкладає у майбутнє. Міська рада усвідомлює той ступінь відповідальності, який ми отримаємо по завершенні реформи децентралізації. Тому я щиро вдячний Віктору Петровичу за готовність допомагати нам наповнювати зміст навчання у наших школах сучасними практиками та методиками, забезпечувати їх молодими фахівцями, що отримали освіту у найкращому педагогічному виші України“, - зазначив Ігор Забажан.

Університет  Драгоманова  очолює  консолідований рейтинг  найкращих вищих навчальних закладів України 2016 року, у номінації “Кращі педагогічні навчальні заклади”. Відповідно отримав найбільшу частку державного замовлення на підготовку педагогічних кадрів.